Cyklista Jiří Ježek druhý na paralympiádě

Stříbrnou medaili si ze stíhacího cyklistického závodu z paralympiády v Athénách přivezl dvojnásobný paralympijský vítěz ze Sydney, cyklista Jiří Ježek z Prahy 6.

Bez sebemenšího zaváhání postoupil do finále, kde však byl rychlejší Španěl Roberto Alcaide. Ten v prvním kole překonal Ježkův světový rekord a stanovil jeho novou hodnotu na 4:57.942. Čeští fanoušci doufali, že právě tento výkon Alcaideho vyčerpá. Jiří Ježek rozjel stíhačku tradičně rychle a vypracoval si více než třívteřinový náskok. Španěl se zdál být unavený, ale postupně zrychlil, Ježkův náskok stahoval, až ho definitivně předjel. Za Alcaideho časem 4:58.587 zaostal Jiří Ježek o 2, 5 sekundy. Jiří Ježek tedy svoje sydneyské zlato k velkému smutku přátel i manželky Soni neobhájil. Přesto se ihned poté, co se trochu vydýchal, se svým přemožitelem objal a zdviženým palcem a hlubokou poklonou před soupeřem ukázal, kdo je novým nejlepším stíhačem světa: „Já jsem byl moc šťastný, když jsem se dostal do finále, ale v tom byl Roberto o hodně lepší a zaslouženě vyhrál. Přeju mu to,“ řekl handicapovaný cyklista, který s protézou na jedné noze pravidelně trénuje po silnicích Prahy 6 a v létě se prosadil i v závodech mezi zdravými cyklisty.