Hřiště zatím jen pro školu a sportovní oddíl

Zvláštní škola ve Vokovicích má od června nové multifunkční hřiště s umělým povrchem a venkovními stoly na ping-pong.

Vybudováno bylo z třímilionového grantu ministerstva školství. Škola o něj požádala, aby získala sportoviště pro školu a sportovní oddíl VOK, který funguje při škole pod hlavičkou Svazu mentálně postižených sportovců. "Oddíl navštěvuje přes 80 dětí z naší školy. Sport je pro ně důležitý, ale do běžných oddílů se těžko zapojují," říká vedoucí oddílu Věra Hlavatá, která je pyšná na úspěchy svých svěřenců na republikových soutěžích v plavání nebo atletice.

Rekonstruované hřiště ale přidělalo starost cvičitelkám SK Aritma, které v tělocvičně školy pravidelně vedou cvičení předškolních dětí. "Když bylo hezky, využívaly jsme s dětmi staré asfaltové hřiště za školou. Hřiště je nyní uzamčené a celý červen jsme musely zůstávat v tělocvičně," říká cvičitelka Šárka Vedralová. Klub Aritma platí škole za tělocvičnu a hřiště bezplatně užívalo se souhlasem ředitele Hudose. Režim se nyní změnil. "Škola hřiště pronajímá našemu oddílu VOK. A my si na sebe také musíme vydělat," vysvětluje Věra Hlavatá, proč předškoláky na hřiště nepustí. Zatím však nedokáže říci, kolik bude muset Aritma připlatit a zda budou čtvrteční odpoledne, kdy je pravidelné cvičení dětí, volná. "Až pokryjeme potřeby školy a našeho oddílu, tak se uvidí," říká Hlavatá s tím, že jasno bude koncem září. Do té doby mají děti smůlu a ani pak není vyhráno. "Nevím, zda si budeme moci dovolit za hřiště pravidelně platit. Ven s dětmi chodíme jen, když je hezky," říká k tomu Vedralová.

Písničkář Wabi Daněk otevíral hřiště Zvláštní školy ve Vokovicích.