Dívky cvičily o poháry

Rok od roku vyšší úroveň sportovních výkonů předvádějí závodnice ze škol a sportovních oddílů z Prahy 6 v soutěži ve sportovním aerobiku O Petřinský pohár. To potvrdila i hlavní rozhodčí soutěže Radka Hanáková, mistryně světa ve sportovním aerobiku. V letošním třetím ročníku, který se konal v dubnu v hale ZŠ Petřiny – jih, soupeřilo o nejlépe předvedené cviky 240 startujících.

„Zájem byl velký, proto jsme omezili přihlášky na dívky z Prahy 6,“ řekla za pořadatele Katka Černá. Závod se velmi vydařil, v hale panovala uvolněná atmosféra. Dívky z jednotlivých kategorií cvičily sestavy podle instruktorek a porota je vybírala do finálových cvičení. „Přálo nám i počasí, takže když byl už někdo unavený, mohl jít na chvíli ven,“ hodnotí závod Černá. „Myslím, že děti byly spokojené s dárky, co dostaly. Opět se nám povedlo, že si každý závodník odnesl domů drobnou odměnu.“ V kategorii mateřských škola a 1. tříd vyhlásili pořadatelé 26 prvních míst. O doprovodný program se postaraly mažoretky Golden Majorettes, oddíly Malé čarodějky, Jižní vítr, Primavera předvedla kankán, a tradičně také Taneční centrum Praha.