Masopust měl téma olympiáda

Příznivci tradičních svátků se letos již prvního února shromáždili na Břevnově při masopustním průvodu. Ten se prošel z Dlabačova po Bělohorské ke Kaštanu počtrnácté. Masopustní právo k veselení udělila průvodu radní Ingrid Kejkrtová.

V průvodu nechyběly masky tradiční staročeské, pohádkové i ty, které byly vytvořeny pro letošní téma masopustu: Olympiáda na Břevnově. Zástup se táhl několik desítek metrů a pro obveselení ho provázelo hned několik kapel, takže si každý mohl zazpívat podle svého gusta. Vedli jej členové divadla Mimotaurus na chůdách a kejklíři. Tradiční zastávky u břevnovských živnostníků nabídly průvodu něco na zub a pro dobrou náladu. "Zavřete krám a pojďte s námi," lákal průvod majitele obchůdků při tanečku na chodníku. Závěr masopustu patřil pohřbívání basy za Kaštanem a pojídání Huderovských jitrnic, které by podle tradice měly být posledním masitým jídlem až do konce období půstu.

Tradičním bálem pokračovalo masopustní veselení v hotelu Pyramida. Ani tady o vtipné masky na téma Olympiáda na Břevnově nebyla nouze. Cyklisty, lyžaře nebo fotbalisty však zastínil tým jamajských "kokosů na sněhu", který si přinesl i vlastní boby. Olympiádu v Břevnově pak posvětili dokonce i bohové Olympu. Na účastníky bálu čekala kromě dobré muziky i bohatá tombola.