Školky z Petřin soutěžily v atletice

Mateřské školy z Petřin se v červnu utkaly při své druhé olympiádě. Pořádala ji stejně jako minulý rok mateřská škola Bubeníčkova.

Na školním hřišti ZŠ Petřiny-jih sešlo 40 soutěžících dětí z okolních školek Volavkova, Sbíhavá a Na Okraji a pořádající školky. Své síly měřily v hodu do dálky, štafetovém běhu, skoku do dálky a v přetahování lanem. Finálnímu klání předcházela školní kola v jednotlivých mateřských školách, odkud vzešli finalisté. Děti nastoupily v dresech barvy své školky a se svojí „olympijskou vlajkou“. Vítězi se staly děti z MŠ Na Okraji v zelených barvách, druzí skončili červení domácí z MŠ Bubeníčkova, třetí modré družstvo z MŠ Volavkova a medaile za 4. místo si odnesli žlutí z MŠ Sbíhavá.

Petřinskou školkovou olympiádu podpořila městská část, za finanční příspěvek pořídili organizátoři ceny pro vítěze. Na vítězné družstvo čekal pohár a velká trampolína, pro 2 – 4 místo byly připraveny koloběžky a dětské knížky. Sportovní dárky pro každého soutěžícího věnoval starosta Tomáš Chalupa.