ČVUT si polepšilo

České vysoké učení technické se umístilo na 394. místě podle prestižního žebříčku univerzit britských The Times (Times Higher Education Supplement).

Vysoké učení se poprvé dostalo do čtvrté stovky nejlepších univerzit na světě z více než osmi tisíc. Tradičně nejvýše hodnocená česká univerzita – Univerzita Karlova – se umístila na 229. místě, zatímco žádná jiná česká univerzita se mezi zveřejněných top 400 nedostala. Zároveň byl zveřejněn tento žebříček pouze pro technologické univerzity a zde ČVUT zabodovalo dokonce na 171. místě, což je zlepšení o více než 50 míst oproti loňskému roku.
„ČVUT již před dvěma lety zavedlo nový motivační systém financování výzkumu pro své akademické pracovníky, který se výrazně podílí na zlepšení pozice ČVUT v mezinárodních hodnoceních,“ řekl Václav Havlíček, rektor ČVUT. Podle mezinárodně uznávaných standardů díky tomuto systému letos vzrostl meziročně výkon ČVUT ve výzkumu o 19% podle databáze Web of Science, zatímco výkon České republiky jako celku vzrostl o 6%. Výkon ČVUT ve výzkumu je hodnocen centrálně napříč univerzitou a motivační bonusy jsou poukazovány přímo zaměstnancům. Nejlepší profesoři takto získají významné posílení svých mezd.