Dražba vánočních stromků podpořila LDN v Praze 6

Rekordních půl milionu korun přinesla dražba vánočních stromků ozdobených známými lidmi pro Léčebnu dlouhodobě nemocných v Chittusiho ulici v Praze 6.

Za částku 102 tisíc korun byl vydražen stromek zdobený modelkou Pavlínou Němcovou. Domů si jej odnesl její přítel. Primář LDN Jiří Malý si půlmilionového vánočního dárku velmi cení. „Celý kolektiv LDN je potěšen a dojat zájmem o pomoc seniorům, kteří jsou často na okraji zájmu. Děkujeme za získané prostředky z dražby, které použijeme na ulehčení života našich pacientů, zkrášlení prostředí a zvýšení komfortu jejich pobytu.“

Peníze pro Léčebnu dlouhodobě nemocných se podařilo vybrat z dražby vánočních stromků, která se konala první adventní neděli v Písecké bráně. Deset stromečků přišly odpoledne před dražbou ozdobit známé osobnosti kulturního, sportovního i politického života. Vzácným hostem byla starostka 14. vídeňského okresu Andrea Kelchbrenner, která ozdobila stromek do červenozlatých barev. Moderními fialovými ozdobami a mašlemi vyzdobil vánoční stromek starosta Tomáš Chalupa s těhotnou manželkou Kateřinou. Modelka Pavlína Němcová se rozhodla pro bílé a skleněné zdobení, spisovatelka a malířka Iva Hüttnerová měla stromek laděný do zlatozelené. Svůj stromek ozdobila také rodina primátora Pavla Béma, herci Dejvického divadla, náměstkyně primátora Marie Kousalíková, paralympionik Jiří Ježek nebo desetibojař Tomáš Dvořák. Originální stromek s pletenými ozdobami a čepičkou na špičce nechal vy dražit zpěvák kapely Support Lessbiens Kryštof Michal, který je stejně jako os tatní celebrity občanem Prahy 6.

Akce se konala třetím rokem, v loňském roce se dražbou stromků podařilo na charitu získat 315 tisíc korun.