Pro seniory i maminky: zacvičte si na hřištích Prahy 6

Máte rádi pohyb na zdravém vzduchu? Chcete vyzkoušet různé druhy cvičení? Nyní máte příležitost. Radnice připravila nový projekt „Zacvičte si s Prahou 6“, který je určen zejména seniorům a maminkám na mateřské dovolené. Cvičební lekce budou zdarma probíhat v květnu a v červnu pod vedením zkušených lektorů na třech venkovních hřištích, a to na Ladronce, na Petřinách ve vnitrobloku při ulici Čílova a na Lotyšském náměstí. 

Projekt je určen pro občany Prahy 6, kteří buď již pravidelně sportují, nebo z různých důvodů zatím nezačali a rádi by to změnili. „Rádi bychom oslovili zejména starší občany, poněvadž jsme si vědomi, že nabídka moderních fitness center tuto širokou skupinu obyvatelstva nabídkou svých služeb a jejich cen opomíjí,“ říká iniciátor projektu starosta Tomáš Chalupa.

Na práci lektorů dohlédne mistr světa a několikanásobný mistr Evropy v aerobiku, propagátor zdravého cvičení David Huf. „Zájemcům z řad seniorů, i dalším, bychom ukázali a představili možnosti moderního skupinového rekreačního cvičení. Chceme tím zvýšit zájem o pravidelný inteligentně dávkovaný pohyb, který je nejlepší prevencí proti civilizačním chorobám a vhodnou náplní trávení volného času,“ říká David Huf. 
 
Nebojte se začít
Obavy a stud podle jeho názoru nejsou na místě. Cvičení bude jednoduché, instruktoři jsou připraveni veškerá důležitá pravidla důkladně vysvětlit a ukázat. „Každý, komu není lhostejné vlastní zdraví a tělesná pohoda a nemíní veškeré své tělesné neduhy řešit jen u lékaře a utrácet za léky, má možnost díky tomuto projektu poznat příznivé účinky pravidelného rekreačního cvičení sám na sobě,“ domnívá se.

Zájemci si budou mít možnost vyzkoušet pilates (cvičení pro tvarování postavy), fit jógu (dechová cvičení a protahování celého těla), nordic walking (chůzi s holemi) nebo jogging (běžecký trénink a protahovací cvičení). Na hřišti v Čílově ulici na Petřinách, kde jsou venkovní posilovací stroje, si budou zájemci na 11 stanovištích procvičovat celé tělo pod dohledem trenérů.

Cvičení se bude konat každý den v určitou hodinu na jednom z uvedených hřišť v šedesátiminutovém bloku. Podrobný rozvrh najdete na str. 7. Pro maminky s dětmi je zařízeno hlídání dětí. Hodiny se nebudou konat pouze v případě deště.  
 
Místa, kde se cvičí:

Více informací a rozvrh cvičení na www.praha6.cz/zacvictesi