Kardinál Vlk požehnal vchod do kostela

náhled souboru„Je to malá stavba, ale velká svým významem,“ zhodnotil kardinál Miloslav Vlk nový bezbariérový přístup do kostela sv. Vojtěcha v Dejvicích.

Nájezdu, který usnadní vstup do kostela vozíčkářům, lidem o holi a těm, pro které jsou schody komplikace, ale i rodičům s kočárky, kardinál požehnal svěcenou vodou. Přístup podle něj symbolicky otevírá dveře všem, kteří to potřebují.

Slavnostního dokončení vstupu se zúčastnil i starosta Tomáš Chalupa. Městská část se totiž na financování stavby podílela částkou 400 tisíc korun, to je více než polovina z celkových nákladů 700 tisíc korun. Starosta Chalupa považuje za samozřejmé, že obec přispívá různým skupinám občanů. „Obec není jen shluk domů, jsou to hlavně lidé a jejich potřeby,“ podotkl starosta.

O nutnosti bezbariérového vstupu do kostela se uvažovalo od začátku devadesátých let, kdy byl kostel znovuotevřen. Až na podzim loňského roku se však začalo dílo architekta Zavadila realizovat. Na nový vstup přispěla také Pražská plynárenská 100 tisíci korunami.