Cvičení v parcích znovu

náhled souboruMěstská část letos navazuje na úspěšný projekt Zacvičte si s Prahou 6 na venkovních hřištích.

„Zájem o cvičení, zejména ze strany seniorů, nás vloni velmi překvapil. Proto jsme se rozhodli úspěšnou akci zopakovat,“ říká starosta Chalupa, který je iniciátorem projektu. Má propagovat zejména aktivní životní styl a pomáhá v boji proti civilizačním chorobám. „Pohyb je prospěšný pro každou věkovou kategorii. Velký význam má zejména pro lidi v pokročilejším věku, kdy je aktivní životní styl důležitý pro delší a zdravější život. Zapojení pohybu do rekreačních aktivit pro dospělé pomáhá utužovat zdraví a je zdrojem společenského vyžití a zábavy.“ Na lekce mohou lidé přijít zdarma. Na cvičení se finančně podílí městská část.

Cvičení vedou zkušení lektoři 4fitness týmu Davida Hufa a studenti FTVS. Ti lidem poradí, jak jednotlivé aktivity dělat správně. Na seniorském hřišti na Petřinách jim poradí, jak si správně rozložit zátěž nebo jak zapojit jednotlivé svaly. Stále populárnější je tzv. nordic walking, severská chůze s holemi. „Je to výborná prevence proti civilizačním chorobám a vhodný kondiční trénink pro všechny, kteří mají rádi příjemně intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Správnou technikou chůze za pomocí hůlek se zároveň rovnají záda,“ upřesňuje David Huf. Každý si může pro trénink zvolit vlastní tempo. Hole jsou na každé hodině zdarma k zapůjčení.

S pěkným počasím se také znovu začne cvičit aquaerobic na Petynce. Ten je stejně jako kondiční cvičení na Ladronce spojený s nabídkou hlídání dětí, aby se ho mohly zúčastnit i maminky na mateřské. K projektu Prahy 6 se letos připojil i magistrát, díky kterému přibyla lekce chůze s holemi v pondělí ve Hvězdě, ve čtvrtek se na tyto hodiny mohou lidé vydat od 10 hodin do Stromovky (sraz u restaurace stará vozovna).

Pondělí: 10 – 10.50 Petřiny 50+
11 – 11.50 Petřiny 50+
10 – 11.00 Hvězda Nordic Walking

Úterý: 9 – 9.50 Ladronka Kondiční + hlídání dětí
10 – 10.50 Petynka AQUA
10 – 10.50 Petřiny 50+
11 – 11.50 Ladronka Nordic Walking

Středa: 14 – 14.50 Ladronka Kondiční + hlídání
14 – 14.50 Petřiny 50+
15 – 15.50 Ladronka Nordic Walking

Čtvrtek: 10 – 10.50 Petynka AQUA + hlídání
13 – 13.50 Petřiny 50+
14 – 14.50 Ladronka Kondiční + hlídání
15 – 15.50 Ladronka Nordic Walking

Kondiční cvičení = vhodné pro všechny kombinující prvky, power jóga, pilates a strečink spojené s hlídáním dětí.

Petřiny 50+ = program pro seniory, areál s fitness prvky vnitroblok Čílova ulice.

Nordic walking = start lekce sportovní chůze od usedlosti Ladronka, vhodné pro všechny, kteří mohou chodit bez omezení.