Děti ze školek soutěžily pod olympijskými kruhy

náhled souboruMateřské školy z Petřin se v květnu utkaly při své čtvrté olympiádě. Pořádala ji stejně jako vminulých letech mateřská škola Bubeníčkova.

Na školním hřišti ZŠ Petřiny-jih se sešlo 50 soutěžících dětí z okolních školek Volavkova, Sbíhavá, Na Okraji, MŠ Petřiny - jih a pořádající školky Bubeníčkova. Své síly měřily v hodu do dálky, štafetovém běhu, skoku do dálky a v přetahování lanem.

Finálnímu klání předcházela školní kola v jednotlivých mateřských školách, odkud vzešli finalisté. Děti nastoupily v dresech barvy své školky a se svojí „olympijskou vlajkou“. Vítězi se stali zelení zMŠ Na Okraji, druzí skončili žlutí zMŠ Sbíhavá, třetí modré družstvo z MŠ Volavkova, čtvrtí červení domácí, a medaili za 5. místo si odnesli oranžoví z MŠ Petřiny-jih.

Petřinskou školkovou olympiádu podpořila městská část, za finanční příspěvek pořídili organizátoři ceny pro vítěze. Na vítězné družstvo čekal pohár a sportovní náčiní, pro 2 – 5 místo byly připraveny koloběžky. Sportovní dárky pro každého soutěžícího věnoval starosta Tomáš Chalupa.