Výstava Praha 6 mění tvář od 12. 11. ve Skleňáku

Tradiční výstava studií, projektů i architektonických vizí, o jejichž realizaci uvažuje na území naší městské části hlavní město, obec i soukromí investoři, se bude konat před Skleněným palácem na nám. Svobody od 12. listopadu a potrvá jeden měsíc.

Na téměř osmdesáti panelech, které budou tematicky rozděleny, si veřejnost bude moci prohlédnout hlavním městem či státem plánované dopravní stavby v Praze 6 a stavby s tím související. Celkem jedenáct projektů týkajících se oblasti Břevnova, mezi něž patří Malá Kajetánka, Vincentinum, mateřská škola Meziškolská a další.

Nebudou chybět informace o záměrech na dostavbu Vítězného náměstí nebo vize o budoucnosti oblasti Veleslavína a Nových Vokovic, kde by mělo v návaznosti na stavbu metra dojít k výstavbě záchytného parkoviště a autobusového terminálu.

Veřejnosti se představí i návrhy na další etapu stavby volnočasového areálu na Ladronce, urbanistická studie Bubenečského nádraží, panely uvádějící do problematiky skladovacích areálů v Ruzyni i oblasti letiště včetně jeho předpolí.

Výstava se bude věnovat i drobné architektuře v Praze 6, pomníčkům a veřejným prostranstvím.

Výstavu pořádá městská část Praha 6. Součástí výstavy budou tématické besedy k vybraným projektům.