Sportovní program pro školáky zdarma: Děti pojďte ven

Děti ze základních škol v Praze 6 mohou opět trávit odpoledne sportem pod vedením mladých lektorů z tělovýchovné fakulty. Po zimní pauze znovu startuje projekt „Děti pojďte ven“, který vznikl ze spolupráce městské části a FTVS UK a je pro školáky zdarma.

Do nejrůznějších pohybových aktivit se všechny děti mohou zapojit na venkovních sportovištích u devíti základních škol Prahy 6. „Program je alternativou a doplněním k činnosti sportovních oddílů a sportovních kroužků. Již na podzim se ukázalo, že o něj děti i rodiče mají zájem, proto jsme se rozhodli v něm na jaře pokračovat,“ říká radní pro školství Ondřej Balatka a doufá, že pestrá nabídka aktivit ke sportování tak přivede i děti, které dosud váhají a volný čas tráví raději u počítače nebo u televize.

Odpolední sportovní aktivity jsou organizovány pod vedením nebo dohledem instruktorů z FTVS. Výhodou programu je, že se děti nemusí nikde zapisovat ani registrovat. Prostě přijdou a sportují. Nabídka aktivit je skutečně pestrá. Děti v programu najdou atletiku, fotbal, florbal, kondiční cvičení, různé překážkové hry a dovednostní činnosti včetně netradičních disciplín a her jako je frisbee, lakros i rugby.

S konkrétní nabídkou typu cvičení a rozpisem na jednotlivé dny v týdnu se lze seznámit na webových stránkách praha6.cz nebo na portálu jakdoskoly.cz. Program probíhá vždy od pondělí do čtvrtka od 16 do 18 hod., je určen pro děti od 6 let a je zdarma.

Kde se můžete zapojit do projektu „Děti pojďte ven“:

ZŠ Bílá, ZŠ A. Čermáka, ZŠ Červený vrch, ZŠ Komenského,

ZŠ Petřiny-sever a ZŠ Petřiny-jih, ZŠ Pod Marjánkou,

ZŠ Hanspulka a ZŠ T. G. Masaryka.

Kdy?

Každé pondělí až čtvrtek od 16 do 18 hod. do 26. června.