FK Dukla podpoří kampaň pro léčbu hemofilie

náhled souboruPořádá sportovní odpoledne s účastí slavných tváří

Druhý ročník kampaně „Podporuji léčbu hemofilie“ navazuje na úspěšnou loňskou premiéru, díky které se podařilo na účet pacientských organizací Hemojunior a Český svaz hemofiliků připsat 63 850 Kč.

Veřejnost mohla hemofilikům vyjádřit svou podporu zakoupením benefičních předmětů a účastí na charitativním pochodu ve Světový den hemofilie, kterým kampaň vyvrcholila. Letos se k podpoře tohoto projektu přihlásil také FK Dukla.

"Letošní ročník této charitativní kampaně se rozhodla podpořit též FK Dukla Praha a uspořádat, za účasti známých sportovců, sportovní odpoledne pro rodiny s dětmi. Hlavním hřebem dne pak bude utkání FK Dukla Praha - FK Baumit Jablonec, které bude věnováno právě hemofilikům, a proto umožní všem návštěvníkům, kteří dorazí v červeném tričku hemofiliků, vstup zcela zdarma," přibližuje podmínky účasti na této benefiční akci mluvčí FK Dukla Kristýna Kratochvílová. "Bude se hrát o víkendu 18. - 19. dubna, termín bude upřesněn na základě zařazení utkání do televizního vysílání. Aktuální informace čtenáři najdou na stránkách klubu www.fkdukla.cz.

Více o onemocnění a o kampani najdete na www.podporujihemofiliky.cz a na facebooku www.facebook.com/podporujihemofiliky, kde lze najít všechny informace, novinky, zajímavosti z průběhu kampaně.

Hemofilie je nejčastějším onemocněním ze skupiny krvácivých onemocnění, která se projevují poruchami srážlivosti krve. V České republice je v současnosti registrováno přibližně 1000 hemofiliků a zhruba pětinu osob tvoří hemofilici ve věku do 18 let. Hemofilikům kvůli defektnímu genu hrozí jak nadměrné krvácení, tak i krvácení spontánní, často do kloubů, svalů a případně i vnitřních orgánů – a to mnohdy bez zjevné příčiny. Bez stanovení včasné diagnózy a nasazení patřičné léčby jsou to ale také silné bolesti a postupné znehybňování celého pohybového aparátu.