Hlavní město vystavuje vznikající územní plán

Do 28. září se lidé mohou seznámit s prvními výkresy vznikajícího územního plánu. Institut plánování a rozvoje zve veřejnost na výstavu na Staroměstské radnici. Vstup je zdarma.

První výkresy vznikajícího územního plánu (tzv. Metropolitního plánu) vystavuje a připravuje hlavní město Praha. K vidění jsou aktuální verze rozdělení Prahy do cca 800 lokalit. Metropolitní plán nově rozděluje město do lokalit podle převažujícího charakteru zástavby, ulic a parků a jasně reguluje způsob jejich rozvoje.

Oproti stávajícímu územnímu plánu se vymezuje vnímáním charakteru města. Lokality rozděluje na zastavitelné a nezastavitelné tak, aby zamezil neekologickému a neekonomickému rozlézání města do volné krajiny. Návštěvníci si budou moct prohlédnout i výkres analyzující rozvojové plochy a hodnocení jejich potenciálu pro případné zastavění nebo analýzu výšky pražské zástavby. Poprvé k vidění bude také schéma veřejných prostranství. Výstavu doplňuje animované video představující základní teze vznikajícího plánu.

Výstava: Do 28. 9. Sál architektů, Staroměstská radnice. Otevírací doba: Po 11–18; Út–Ne 9–18 hod.