Do Písecké brány míří lékaři a s nimi jedinečný Doktorfest

náhled souboruTřináct lékařů s uměleckou duší se představí na již třetím ročníku Doktorfestu, který se během posledního květnového víkendu odehraje v prostorách Písecké brány. Veřejnosti se představí muzikanti hrající v kapelách různorodých žánrů, famózní klavírista Jiří Gilík, ale například i dvě lékařky věnující se výtvarnému umění.

„Lékaři často milují umění a dokonce je sami provozují jako muzikanti, malíři, spisovatelé či fotografové. S nápadem uspořádat Doktorfest přišli oni sami. Chtějí ukázat, čemu se věnují ve volném čase, a především výborně bavit tisíce příznivců dobré muziky," vysvětluje smysl Doktorfestu Vladana Rýdlová, ředitelka festivalu.

Program začíná v pátek 29. května v 18 hodin vernisáží obrazů radioložky Evy Vaculíkové a oftalmoložky Zorky Vašíčkové-Dubské. Na klavír zahraje umělecký vedoucí orchestru Sestry Havelkovy a dětský kardiolog Jiří Gilík. Soutěžní přehlídka lékařských kapel startuje v sobotu v poledne. Hardcorový Onset, punkový Pupíček, Kelty inspirovaný Dick O’ Brass, revivalový Elektrický oslík, alternativní 1st Choice a pop-rocková Esence slibují dobrou zábavu porotě i posluchačům. V závěru večera zazpívá s kapelou Bílá nemoc vedoucí dětské radiodiagnostiky z Motola MUDr. Zdeněk Hříbal a zahrají Zangiho Bratři v rytmu.

„Medicína je jako práce v hudebním tělese - buď naslouchám, nebo odpovídám. Musím vycítit, jak komunikovat s pacientem, stejně jako se spoluhráči či obecenstvem na koncertě," říká Imran Musa Zangi, oční lékař, hráč na perkuse a malíř. Pražák íránského původu vystoupí na Doktorfestu v hudební formaci Bratři v rytmu.

 

Lékař íránského původu Imran Musa Zangi si na Doktorfestu zahraje v hudební formaci „Bratři v rytmu". Foto: VR