Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Reálie ›› Čestní občané ›› Rok 2019 ›› MUDr. Jiří Malý ›› detail/podstránka

MUDr. Jiří Malý

bývalý primář a ředitel LDN Chittussiho

náhled souboru  * 26. 4. 1950, Praha

 

Absolvent lékařské fakulty Jiří Malý nastoupil hned po studiích do Výzkumného ústavu pro farmacii a biochemii v Praze, po roce ale přišla povinnost základní vojenské služby. Po ní se už do ústavu znovu nevrátil, více než výzkum ho přitahovala práce s lidmi. V roce 1976 tak začal pracovat v nemocnici Chittussiho v Praze 6, kde postupně složil 1. a pak 2. atestaci z interní medicíny. Na podzim roku 1988 se stal primářem Léčebny dlouhodobě nemocných, která byla součástí Okresního ústavu národního zdraví v Praze 6. Po zániku ústavů národního zdraví se v roce 1992 stal ředitelem této léčebny a zároveň zůstal jejím primářem. Během více než 30 let v těchto funkcích se mu podařilo vybudovat zařízení se zdravotní péčí na výborné úrovni. 

Po celou svou medicínskou kariéru se také dále vzdělával, hlavně v oboru interny a geriatrie. Absolvoval například kurz myoskeletální medicíny, kurz rehabilitace v geriatrii a získal i oprávnění 1. stupně k provozování akupunktury. 

Za celou dobu působení Jiřího Malého v LDN nemělo toto zařízení žádné zásadní problémy, ani stížnosti od pacientů nebo jejich blízkých. Letos odešel do důchodu, zahálet ale nehodlá. Naopak navázal spolupráci s pohotovostními službami, aby neztratil kontakt. Léčebně dlouhodobě nemocných Chittussiho a jejímu novému řediteli srdečně přeje jen to nejlepší.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/malyj ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz