Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Reálie ›› Čestní občané ›› Rok 2016 ›› MgA. Eva Kejkrtová Měřičková ›› detail/podstránka

MgA. Eva Kejkrtová Měřičková

zakladatelka a (bývalá) ředitelka Dejvického divadla

náhled souboru  * 8. 10. 1957, Praha

Zdroj: Alena Hrbková, Wikipedie

 

Eva Kejkrtová Měřičková vystudovala Divadelní fakultu Akademie múzických umění, obor organizace a řízení divadel a kulturních zařízení. Nejprve pracovala v obchodním oddělení Realistického divadla Zdeňka Nejedlého, poté vedla Klub Delta, který byl součástí Obvodního kulturního domu Prahy 6.

V roce 1990 se stala ředitelkou celého Obvodního kulturního domu Prahy 6, později přejmenovaného na Spektrum K – sdružení kulturních zařízení Prahy 6. O dva roky později stála u zrodu Dejvického divadla, jako jedné ze scén Spektra K a stala se jeho ředitelkou. Ze Spektra K se posléze osamostatnily hudební kluby a organizace byla nakonec v roce 1997 přejmenována na Dejvické divadlo. Od roku 2003 je obecně prospěšnou společností a její součástí je také folklorní soubor Rosénka.

Dejvické divadlo se pod vedením Kejkrtové Měřičkové stalo jednou z nejprestižnějších a nejnavštěvovanějších českých divadelních scén. Reprezentují ho totiž taková jména současného divadla, jako herec Ivan Trojan, či umělecký šéf Miroslav Krobot. Divadlu se podařilo během své existence pětkrát získat cenu Alfréda Radoka jako divadlu roku, řadou obdobně významných ocenění se ale mohou pyšnit i jednotliví členové jeho souboru.

Eva Kejkrtová Měřičková také vyučovala na katedře produkce Divadelní fakulty AMU – a to v letech 2002 až 2008. Je členkou výboru Asociace profesionálních divadel ČR. Dejvické divadlo vedla až do srpna 2019.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/merickova ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz