Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nápad pro Šestku ›› Nápad pro Šestku II. (rok 2018) ›› Revitalizace prostoru před KTF UK ›› detail/podstránka

Park Jaroslava Meda - revitalizace prostoru před KTF UK

Popis nápadu: 

Projekt řeší úpravu veřejné zeleně v Thákurově ulici v prostoru před Katolickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy, který není možno ve stávajícím stavu plnohodnotně využívat. Záměrem je revitalizace tohoto místa včetně doplnění prvků městského mobiliáře. Studenti navrhují tento prostor věnovat památce zesnulého doc. Jaroslava Meda, který na zmíněné fakultě dlouhodobě působil.

"My, studentky a studenti Katolické teologické fakulty chceme tímto návrhem upozornit na prostor, který se nachází bezprostředně před naší fakultou. Rádi bychom prostor proměnili v park, ve kterém budou lidé s radostí trávit volný čas, bude sloužit nejen pro odpočinek během dne, ale také jako místo setkávání."

V současné době je park zanedbaný a jako takový nevyhovuje naší vizi místa setkávání nejen občanů Dejvic či studentů kampusu Dejvice, ale také klientů blízkého Domova Důchodců Hošková, kteří v minulosti park hojně navštěvovali. Stávající mobiliář je poničený a nedostačující. Prostor je neutěšený a místo touhy po navštívení vyvolává spíše negativní reakce kolemjdoucích - většinu času je tak prázdný a nenavštěvovaný. Proto navrhujeme úpravu celkové koncepce prostoru zeleně a dovybavení mobiliářem.

Především je třeba provést celkovou regeneraci travnaté plochy společně s úpravou stávající vegetace, okrasných květin a nových lavičkek. Cílem je přivést do nyní “mrtvého” místa život. Proto bychom také chtěli do parku umístit ptačí budky a čmelín.

V našem projektu usilujeme o to, aby takto nově upravené místo bylo přístupné co nejvíce lidem, a proto navrhujeme úpravu míst vchodů do parku tak, aby bylo snadno dostupné také studentům či klientům Domova Důchodců Hoškova. Věříme, že tak v tomto místě bude docházet ke generačnímu sdílení a propojení, které bude přínosné pro obě strany.

Rádi bychom tento prostor využili k uctění památky nedávno zesnulého pedagoga přilehlé Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, pana docenta Jaroslava Meda, slavného literárního kritika a spisovatele. Docent Med byl nejen oblíbeným vyučujícím studentů, přítelem mnoha pedagogů z fakulty, ale především osobností uznávanou širokou veřejností. Pro kulturní obohacení prostoru a k upomínce docenta Meda navrhujeme pořízení tzv. “KnihoBudky”, která je již v Praze úspěšně zavedeným projektem. Uložené knihy tak návštěvníkům zpříjemní pobyt v parku a obyvatelům nejen Prahy 6 nabídnou zajímavou alternativu běžné knihovny.

AKTUÁLNĚ 

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/revitalizace-prostoru-pred-ktf ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz