Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› detail/podstránka

Koronavirus

O půlnoci z 11. na 12. dubna přestal v České republice platit nouzový stav. Vládní opatření tak nyní vláda uplatňuje na základě tzv. pandemického zákona. 

Vláda České republiky zrušila systém PES. Nově se vše řídí tzv. Balíčky pro návrat zpět do normálního života. U nich nově platí, že vláda každé pondělí podle počtu aktuálně nakažených navrhne možnosti rozvolnění. Ve čtvrtek pak definitivně oznámí, zda rozvolnění platí. 

Od 26. 4. platí:

Od 3. 5. platí:

Od 10. 5. platí:

Od 17. 5. platí:

 

Od 24. 5. platí:

Školy:

Ubytovací zařízení:

Sport

Zoologické/botanické zahrady

Kulturní akce

 

Aktuální opatření (kompletní přehleD ZDE)

Dobrovolné antigenní testování

 

Testovací místo:

Od 15. března je před Obchodním centrem Šestka nové testovací místo na přítomnost viru SARS-CoV-2 v podobě mobilního kontejneru. Testování provádějí pracovníci Českého červeného kříže certifikovaným výrobkem ECO-TEST, který uspěl jako nejspolehlivější antigenní test v rámci pilotní studie ZÚOVA. Testovací místo je pohodlně dostupné autobusovými linkami 191 a 119 a díky rozsáhlému parkovišti také autem. Aby se před odběrným místem netvořily fronty, doporučuje se online objednání předem. Testovací stanice pak stihne odbavit až 6 lidí během 15 minut.

 


OČKOVÁNÍ

V pátek 15. ledna odstartovala registrace na dobrovolné očkování seniorů nad 80 let proti onemocnění covid-19. Lidé se mohou registrovat na adrese: https://crs.uzis.cz/ nebo na covidové lince 1221. K registraci je nutný mobilní telefon, na který vám přijdou potvrzovací PIN kódy.

Až po úspěšné registraci se můžete přihlásit na konkrétní termín očkování. S registrací i rezervací termínu vám mohou pomoci vaši příbuzní, praktický lékař nebo obce. Městská část Praha 6 proto zřídila informační linku na čísle  420 778 711 281V případě nejasností se tak můžete obrátit na úředníky, kteří vám ochotně pomohou. Linka je v provozu každý všední den od 8 do 16 hodin.

Očkování je dobrovolné a je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

Očkování aktuální vývoj

Registrovat k očkování se mohou osoby starší 35 let, všichni zdravotničtí pracovníci, osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19.

Chronicky nemocní se registrují pomocí speciálního kódu od ambulantního speciality či specializovaného pracoviště.

Od 3. května se mohou k očkování registrovat akademičtí pracovníci českých veřejných a soukromých vysokých škol. Dále se od tohoto data mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči


Stále platí povinnost nosit roušku či jiné zakrytí úst a nosu ve všech vnitřních prostorách budov. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy, v autech (mimo členy jedné rodiny) a všude venku (v obcích a městech), pokud budou lidé u sebe blíže než dva metry. Výjimku mají rodiny nebo sportující lidé.


Úřad městské části Praha 6 stanovil od pondělí 12. 4. 2021 následující úřední hodiny pro veřejnost:

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

CZECH POINT, ověřování, agenda osobních dokladů, podatelna, pokladna:

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

ÚTERÝ, ČTVRTEK, PÁTEK  8-12 h

Kancelář zón placeného stání (Detašované pracoviště  Uralská 4)

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

ÚTERÝ, ČTVRTEK, PÁTEK  8-12 h

Informační kanceláře

Bělohorská

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

ÚTERÝ, ČTVRTEK, PÁTEK  8-12 h

Informační kanceláře Delta, Sneo a Sedlec jsou uzavřeny.

V rámci pravidel provozu stanovených nouzovým stavem je nařízeno omezení osobního kontaktu na nezbytně nutnou úroveň.

Prosíme proto občany o upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu. Bližší kontaktní údaje naleznete na www.praha6.cz, k dispozici je vám i bezplatná informační linka  800 800 001.

Děkujeme, že vstupujete do budovy s rouškou a dodržujete předepsané dvoumetrové rozestupy při přímém kontaktu osob v místech bez bariér.

Souhrnné informace s časovou osou, které vás provedou anti-covid opatřeními, která v průběhu pandemie přijala Praha 6, najdete ke stažení ve formě prezentace ZDE.

 

Důležité odkazy:

 

 
 
 

Další informace:© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/covid ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz