Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Reálie ›› Čestní občané ›› Rok 2019 ›› Eva Kalhousová ›› detail/podstránka

Eva Kalhousová

náhled souboru  * 17. 12. 1946, Svitavy

Zdroj: Domov pro seniory Elišky Purkyňové

 

Původně vystudovaná knihovnice Eva Kalhousová si později doplnila vzdělání v sociálních službách a v těch pracuje už 30 let. První zkušenosti sbírala v uprchlických táborech a neziskových organizacích. Dlouhodobě také pracovala s romskými rodinami. Po půlroční stáži ve vídeňském domově pro seniory absolvovala další vzdělávací programy a rozhodla se věnovat problematice seniorů profesionálně a na plný úvazek. Zaměřuje se přitom hlavně na ty, kdo přežili holocaust. Od roku 1989 byla po pět volebních období zastupitelkou Prahy 5 a pracovala v komisích zabývajících se sociální a kulturní oblastí i národnostními menšinami.

V roce 2002 se stala ředitelkou Domova seniorů v Praze 6, kde iniciovala výstavbu nové budovy domu Eliška. Činnost Domova se za jejího vedení rozšířila o spolupráci se školami i zdravotnickými a sociálními zařízeními v šesté městské části, jak v oblasti dobrovolnické, tak kulturní.

Eva Kalhousová úzce spolupracovala s Ministerstvem obrany, konkrétně na zákonu č. 255 o kontrole, a dalšími profesními organizacemi – např. Kontem bariéry či uměleckými svazy. Hodnotila také projekty týkající se seniorů a národnostních menšin. Byla členkou správní rady v Pelléově vile a několik měsíců i její předsedkyní. Právě v Pelléově vile pak pořádala ve spolupráci s městskou částí Praha 6 kulturní odpoledne. V současnosti je členkou správní rady Pražské komorní filharmonie a spolupořádá cyklus koncertů v Břevnovském klášteře – Břevnovská hudební setkání.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/kalhousova ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz