Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nápad pro Šestku ›› Nápad pro Šestku II. (rok 2018) ›› Lesní cesty za kostelem sv. Matěje ›› detail/podstránka

Propojení lesních cest za kostelem sv. Matěje

Popis nápadu: 

Lesní cesta / pešina od dětských hřišť v ul. Soborská až ke zřícenině Baba tvoří významnou rekreační trasu uceleného charakteru. Ten je přerušen v jediném místě – v okolí obchodního domu Albert. Zážitek z klidné procházky lesem je narušen nutností překonat cca 500m dlouhý úsek hlučným, prašným, dopravně frekventovaným prostředím, mj. přes parkoviště a podél silnice, než se lze zpět napojit na příjemnou přírodní cestu. Řešení Propojení lesních cest "zadem", okolo hřbitovní zdi, pod kostelem sv. Matěje.

Podmínkou by mělo být navázání na stávající charakter "lesní cesty". Musí být citlivě zrealizovaná vzhledem k přírodním hodnotám místa, může jemně zdůraznit místo vyhlíkdy, např. lavičkou.

Navrhujeme pas / traverz, který vede téměř po vrstevnici, po pozemcích města. Cesta by měla být v duchu celé trasy – pouze základními prostředky zpevněná, povrch udusaná hlína, případně mlat.

Významným benefitem propojení by bylo mj. zpřístupnění mimořádné vyhlídky na Šárecké údolí od paty kostela. (nyní je pro tuto vyhlídku potřeba vstupovat na hřbitov a prosmýknout se mezi hroby ke zdi.) Přesné trasování nové cesty by bylo určeno na základě podrobného geodetického zaměření lokality a porovnání variant (viz příloha). Jedná se o pozemky města. Propojení lesních cest podle našeho názoru ocení všichni – výletníci, rodiny s dětmi, běžci, pejskaři i místní obyvatelé.

(pozn. Žádoucí investicí by byla celková kultivace prostoru před supermarketem Albert, to je však mimo finanční rámec této akce.)

AKTUÁLNĚ 

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/lesni-cesty-za-kostelem-sv-mat ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz