Studentská noc zpřístupní unikátní prostory ČVUT

V unikátních prostorách na Fakultě strojní ČVUT v Praze bude od 5. března druhý ročník Studentské noci.

Haly, ve kterých vznikají prototypy české formule, testují se závodní vozy či vyvíjí inteligentní implantáty, se otevřou široké veřejnosti. Vedle forenzní laboratoře si zahraje Xavier Baumaxa, pod halovým jeřábem vystoupí stand-up komik Lukáš Pavlásek v doprovodu Karla Hynka a Daniela Čecha a na vysokozdvižných plošinách se ke střeše vznesou nejlepší čeští djs. Unikátní prostory i atmosféru podtrhne videomapping a projekce z dílny českého studia Lunchmeat.

Druhý ročník Studentské noci naváže na minulý rok a otevře prostory Fakulty strojní ČVUT v Praze, které obvykle slouží ke zcela jiným účelům. Na více než 1 000 metrech čtverečních zkušebních hal se 5. března od 19.00 hodin bude konat akce nejen pro studenty ČVUT, ale i širší veřejnost. „Studentská noc se odehraje například v místech, kde přes rok vyvíjíme inteligentní implantáty, které si sami v případě potřeby řeknou o servis, nebo kde naši studenti a pedagogové řeší detekci trhlin trupu letadla,“ představuje ojedinělé prostory Ing. Marta Špačková. Halové laboratoře fungují již od padesátých let a přes rok v nich pracují stovky odborníků. Otevření unikátních prostor je doprovázeno nevšedním programem. Vstup na celou akci je zdarma.

Akce otevře diskuzi

„Fakulta strojní skrze Studentskou noc chce dávat prostor pro vznik nových setkání a vazeb. Technické obory často zůstávají uzavřeny do sebe, naším cílem je toto pravidlo porušovat. Dialog nejen mezi jednotlivými fakultami, ale i s širokou veřejností je pro nás velmi důležitý. Uvědomujeme si jeho přínos a Studentská noc je dobrým nástrojem, jak ho navázat,“ přibližuje jeden z cílů Studentské noci prof. Michael Valášek, děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze.