Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Alej - 90 let Prahy 6

Hledáme osobnosti, které dosáhly významných úspěchů i obyčejné lidi, kteří v rozhodujícím okamžiku v sobě dokázali nalézt občanskou statečnost nebo slušnost.


náhled souboru

Otevřený dopis starosty Tomáše Chalupy občanům Prahy 6:

Vážení spoluobčané,

v tomto roce si Městská část Praha 6 připomene významný mezník – bude to 90 let, kdy bylo rozhodnuto, že se převážná část území, tvořící dnešní Městskou část Praha 6, stane součástí hlavního města. Přesně 4. září roku 1920 podepsal totiž první prezident Československé republiky T.G.Masaryk zákon č. 144/1920, kterým se sedm z devíti katastrálních území dnešní Městské části Praha 6 – Břevnov, Bubeneč, Dejvice, Střešovice, Veleslavín, Vokovice a Liboc – staly součástí hlavního města. Tento den (4. září) proto radnice Prahy 6 vnímá jako den vzniku městské části, která je dnes jednou z nejžádanějších lokalit pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastoupení nejen v hlavním městě, ale i v rámci celé republiky.

V souvislosti s oslavami tohoto významného data pro městskou část připravujeme projekt s pracovním názvem „Alej – 90 let Prahy 6“. Rádi bychom, kromě celé řady drobných připomínkových akcí, realizovali v letošním roce výsadbu 90ti stromů – platanů javorolistých – ve středovém pásu Evropské ulice. Pro každý vysazený strom hledáme symbolicky jeho pojmenování podle významné osobnosti minulosti či přítomnosti Prahy 6.

Nyní nadešel čas, kdy by bylo vhodné začít se zamýšlet nad výběrem těchto významných osobností, které by alej platanů touto neobvyklou formou připomínala a toto není možné bez Vás, významné osobnosti Prahy 6. Obracím se proto na Vás s prosbou o zvážení a podání návrhů na tipy na jména osobností. Své podněty, pokud možno s krátkým zdůvodněním, zasílejte prosím na emailovou adresu alej@praha6.cz.

Prosím Vás o návrh osobnosti, návrhy osobností, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj naší městské části nebo dosáhly významných úspěchů ve svém oboru na poli uměleckém, vědeckém či za jiná díla nebo zásluhy mající vztah k naší městské části. Hledáme ale i naše obyčejné lidi, naše spoluobčany, kteří v rozhodujícím okamžiku, v situacích, ve kterých jde o záchranu lidského zdraví, života, či jen v souboji o čest a morálku v sobě dokázali nalézt občanskou statečnost a slušnost.

Těšíme se na Vaše zajímavé náměty, návrh či návrhy, velmi si jich vážíme. Na Vašem návrhu nám záleží. Dovolujeme si Vás požádat, o jejich sdělení s informací o navrhované osobnosti nejpozději do konce března tohoto roku.

Děkujeme Vám, že i nadále zůstáváte Praze 6 věrní.

S úctou--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/alej-90-let-prahy-6-2010-03-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.