Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Bojový prapor Hradní stráže zdobí stuha Prahy 6

Od dnešního dne zdobí bojový prapor Hradní stráže pamětní stuha Městské části Praha 6. Při oslavě Dne ozbrojených sil České republiky na Pražském hradě bojový prapor dekoroval starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.


náhled souboru
Městská část Praha 6 udělila pamětní stuhu Hradní stráži u příležitosti nadcházejících oslav Dne ozbrojených sil ČR, který je stanoven na 30. června.

„Městská část Praha 6, jako zástupce samosprávy v místě působiště Hradní stráže, tímto aktem oceňuje dlouholetou spolupráci s příslušníky Hradní stráže ČR při zajišťování bezpečnosti a ochrany občanů a jejich majetku při mimořádných událostech a akcích pořádaných na území městské části Praha 6,“ řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Síly a prostředky Hradní stráže byly využity na území Prahy 6 i během povodní v roce 2002. Hradní stráž také městské části pomáhá při zajištění akcí spojených s oslavou ukončení války - Dejvická demarkační či pietními akty a také při oslavě Dne vzniku Československé republiky.

Velitelem Hradní stráže je plukovník Ing. Radim Studený, který s Prahou 6 spolupracoval již jako zástupce velitele 6. zabezpečovací brigády Ministerstva obrany ČR a Generálního štábu AČR a poté i jako zástupce velitele posádky Praha.
“Věřím, že naše dnešní společné setkání u příležitosti Dne ozbrojených sil přispěje k vzájemné spolupráci mezi vojenskými útvary, vojenskými zařízeními a partnery Hradní stráže,“ doplnil starostu Chalupu velitel Hradní stráže plk. Radim Studený.

Pamětní stuha, která je na bojovém praporu Hradní stráže jako jediná, obsahuje znak městské části a nápisem "Městská část Praha 6". Udělení stuhy odsouhlasila rada.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/bojovy-prapor-hradni-straze-zdobi-stuha-prahy-6-2008-06-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.