Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

MÉDIA: Díky eAukci ceny energií klesají až o čtvrtinu, přihlásit se teď můžete i v Praze 6

UVNITŘ ČLÁNKU - KOMPLETNÍ INFORMACE, JAK SE DO eAUKCE V PRAZE 6 PŘIHLÁSIT. Občané Říčan, kde vůbec první elektronická aukce energií pro domácnosti proběhla výrazně ušetří. Cenu za dodávky celkem 21,8 GWh energií se podařilo srazit z původních 27,3 milionu korun zhruba o čtvrtinu. Městská část Praha 6 pro občany připravila eAukci na dodávky elektřiny a plynu, hlásit se můžete ve Skleněném paláci, nám. Svobody 1, Praha 6 až do 26. března 2013.


náhled souboru

Jako první pražská městská část nabídne prostřednictvím organizátora aukce eCENTRE možnost odebírat elektřinu a plyn za výhodné ceny. Přihláška, její zpracování i účast v e-Aukci je pro občany Prahy 6 zdarma. E-Aukce se uskuteční 30. dubna 2013.

KOMPLETNÍ INFORMACE K eAUKCI V PRAZE 6 - VZOR SMLOUVY - NALEZNETE ZDE:

https://www.praha6.cz/aktuality/exkluzivne-praha-6-spousti-historicky-prvni-e-aukci-pro-sve-obcany-2013-03-05.html?&String=

https://www.praha6.cz/aktuality/praha-6-do-unikatni-e-aukce-se-za-prvni-den-hlasi-uz-xy-zajemcu-2013-03-11.html?&String=

Sedm kroků k úsporám

„Městská část ve svých objektech jen vloni za elektřinu ušetřila díky aukci přes 1,3 milionu korun. Chceme dát tuto šanci i našim občanům, a proto přicházíme s touto nabídkou. Přihlásit se může kterákoliv domácnost. Městská část Praha 6 pro své občany zajišťuje příležitost přihlásit se do e-Aukce a snížit své náklady na elektrickou energii a zemní plyn. Za přihlášku, její zpracování i samotnou účast v e-Aukci nebudou lidé hradit žádné poplatky,“ řekl místostarosta Prahy 6 Petr Ayeboua.

Organizátor zajistí občanům po e-Aukci podpis smlouvy s vítězným dodavatelem a její předání. Ten na základě zplnomocnění od občanů (součást smlouvy s vítězným dodavatelem) zajistí výpověď u stávajícího dodavatele. Vítězný dodavatel poté zahajuje dodávku elektřiny; zemního plynu.

Městská část Praha 6 je počtem obyvatel čtvrtá nejlidnatější část v metropoli. Čím více domácností se do e-Aukce přihlásí, tím vyšší je pravděpodobnost dosažení nižší ceny. „Očekáváme, že zájem bude obrovský, do e-Aukce se totiž můžou hlásit opravdu všechny šestkové domácnosti, kterých je odhadem 44 tisíc. Zejména senioři mohou tímto způsobem výrazně snížit své náklady na energie a ušetřit,“ řekl Ayeboua.

Časový harmonogram:

11. 3. – 26. 3. 2013 odevzdávejte, prosím, své podklady na kontaktním místě (kopie stávající smlouvy na elektřinu/plyn včetně všech dodatků a  obchodních podmínek, kopie vyúčtování elektřiny/plynu - souhrnná fakturace + detailní rozpis vyúčtování)

do 5. 4. 2013 bude definitivně uzavřeno první kolo sběru dat podkladů od domácností

30. 4. 2013 uskuteční se 1. e-Aukce na dodavatele elektrické energie a zemního plynu

od 15. 5. 2013 budou na kontaktním místě připraveny k podpisu smlouvy s vítězným dodavatelem

Jak se do e-Aukce přihlásíte:

1. Ve Skleněném paláci – nám. Svobody 1, Praha 6 vždy každé pondělí a úterý od 10 do 18 hodin podepíšete smlouvu s organizátorem e-Aukce – společnosti eCENTRE a předáte potřebné podklady (kopie stávající smlouvy na elektřinu/plyn včetně všech dodatků a  obchodních podmínek, kopie vyúčtování elektřiny/plynu - souhrnná fakturace + detailní rozpis vyúčtování)

2. Organizátor sesbírá podklady od všech domácností

3. Organizátor sdruží poptávku do e-Aukční síně

4. Organizátor osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti v e-Aukci

5. V internetové aukci soutěží dodavatelé o nejnižší cenu

6. Organizátor služby porovná vaše dosavadní ceny s cenou vzešlou z e-Aukce

7. Je-li cena z e-Aukce nižší, než stávající cena, eCENTRE zajistí podpis smlouvy mezi vámi a vítězným dodavatelem. Je tam zajištěň 100% administrativní servis. 

U elektronických aukcí na elektřinu a plyn se uzavírá smlouva s budoucím dodavatelem na 2 roky. To je v dnešní době liberalizovaného trhu standardní doba u většiny dodavatelů při uzavírání smluv s fixní cenou.

V aukcích se soutěží veškeré soutěžitelné položky, které mohou být ovlivněny dodavatelem. Mimo aukci zůstává pouze distribuční část, která ovšem není stanovována jednotlivými dodavateli, ale Energetickým regulačním úřadem.

14. 3. 2013 E-AUKCE PRAHA 6

náhled souboru
[ JPG • 111kB • 496×463 (8bit 3ch) ]

MEDIA

náhled souboru
[ JPG • 187kB • 990×537 (8bit 3ch) ]

MEDIA1

náhled souboru
[ JPG • 84kB • 506×455 (8bit 3ch) ]

MEDIA2

Aktuálně.cz:

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=773950

http://aktualne.centrum.cz/finance/bydleni/clanek.phtml?id=773826

novinky.cz - Vaše zprávy:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/praha-6/3782-15743-praha-6-spousti-historicky-prvni-e-aukci-pro-sve-obcany.html

Mladá fronta DNES - Praha - 13. 3. 2013:--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/media-diky-eaukci-ceny-energii-klesaji-az-o-ctvrtinu-2013-03-14 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.