Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Policie dostala od radnice vybavení za 400 tisíc korun

Na radnici Prahy 6 předal dnes starosta Tomáš Chalupa zástupcům Policie České republiky a Městské policie Prahy 6 vybavení v hodnotě téměř 400 tisíc. Zároveň finančně ocenil nejlepší strážníky a policisty.


náhled souboru

"Vzpomínám si, že první kola jsme strážníkům koupili před jedenácti lety a lidé se nám smáli, že na tom nikdo nebude jezdit, protože kolo je vhodné tak akorát do nějakého lázeňského města. Dnes používají strážníci v Praze 6 přes dvacet horských kol a například v Šárce je to téměř nepostradatelný pomocník,“ zavzpomínal starosta Chalupa a dodal: „Pak se z toho stala každoroční tradice a nejen městské, ale i státní polici jsme kupovali alkohol testery nebo počítače, mobilní telefony, fotoaparáty, tiskárny, diktafony a další.“

Radnice takto pomáhá policii již jedenáct. Účelem nákupu je hlavně zlepšit dorozumívání mezi strážníky a zlepšení technického vybavení pracovišť policie v Praze 6. O nákupu nového vybavení však rozhodují především požadavky policie.

Městská policie tak dnes získala: digitální fotoaparáty, monitory, mobilní telefony, digitální videokameru, mikrovlnou troubu, rychlovarné konvice, kapesní ohřívač, universální nabíječky, cyklistický trenažér a elektrický čistič bot. Celková hodnota darů je 197.643 Kč.

Policie České republiky získala počítačové sestavy a monitory v ceně 198.882 Kč.

Dary od radnice převzal ředitel Městské policie v Praze 6 Viktor Richter a ředitel Obvodního ředitelství Praha 6 Karel Prommer spolu s šéfem pražských policistů Martinem Červíčkem.

“V oblasti bezpečnosti se snažíme přispět ke stabilizaci počtu a kvality strážníků a policistů sloužících v obvodu Praha 6. Přestože to považuji za samozřejmou povinnost každého policisty nebo strážníka, snažíme se ocenit mimořádné služební výkony,“ řekl starosta Chalupa. Proto radní schválili finanční dary pěti strážníkům a sedmi policistům v celkové hodnotě 100 tisíc korun.

Mezi oceněnými jsou i dva strážníci-specialisté z motorizované hlídky, kteří zachránili v roce 2009 svým rychlým a profesionálním přístupem v jednom případě mladou dívku před znásilněním a v druhém případě poskytnutím první pomoci život bezvládně ležícímu mladíku na ul. Jugoslávských partyzánů. Odměnu získali i dva policisté, kteří během své hlídky zachránili život muže tím, že ho vytáhli z hořící chaty v Šáreckém údolí a dva policisté, kteří zadrželi pachatele loupežné vraždy důchodkyně, k níž došlo v březnu 2009 na Kladenské ulici. Tito policisté svým příkladným a profesionálním přístupem tak napomohli k rychlému vyřešení vraždy, čímž zamezili případnému dalšímu ohrožení obyvatel.

Videoreportáž z předávání darů ZDE

Videoreportáž TV6 ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/policie-dostala-od-radnice-vybaveni-za-400-tisic-korun-2010-03-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.