Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 se připravuje na zápisy do škol a školek

Zápisy do základních i mateřských škol v Praze 6 městská část rodičům zjednoduší přehledným a systematickým návodem. Veškeré informace zájemci naleznou v tištěných brožurách, nebo v jejich elektronické verzi umístěné na specializovaných webech věnovaných školství. Informace jsou k dispozici i v anglické verzi.


náhled souboru

Systém přijímání do škol i školek v Praze 6 probíhá hladce třetím rokem díky systému elektronických zápisů. „Zavedli jsme rezervační systém, ve kterém si lze předem vyplnit přihlášku, zaslat veškeré údaje do příslušné školy a také si zajistit konkrétní čas zápisu. Systém nám velmi pomohl a pomáhá právě nyní, kdy se v čase všech protiepidemických opatření stal naprostou nezbytností,“ říká radní pro školství Marie Kubíková. Dodává také, že systém zásadně minimalizuje administrativní zátěž pro zaměstnance škol a školek: „Rodiče, ale i učitelky mohou více času věnovat dětem, místo papírování.“

 Brožury rodiče krok za krokem provedou jednotlivými termíny, upozorní na nezbytné doklady, které je třeba předem zajistit, a vysvětlí jim postup zápisu tak, aby na nic nezapomněli. K vyzvednutí budou v jednotlivých školách a školkách nebo v budově úřadu. Elektronickou verzi rodiče naleznou na webech jakdoskoly.cz a jakdoskolky.cz.

 Pro základní školy bude registrace dětí a rezervace časů spuštěna 28. 3. a ukončena 25. 4., tedy v noci před prvním dnem zápisů. Termín zápisů do 1. tříd je stanoven na 26. a 27. dubna 2022. Na registraci rodiče nemusí nijak spěchat, na pořadí nezáleží. „Doporučujeme ale vyřídit s předstihem všechny potřebné náležitosti a doklady, které jsou k zápisu potřeba. V případě, že se rodiče dostanou do zdravotních či jiných obtíží, které jim znemožní některý z kroků zápisů absolvovat popsaným způsobem, jsou ředitelé škol i školek připraveni řešit vše individuálně. Je rovněž možné zmocnit k předání žádosti třetí osobu pomocí neověřené plné moci,“ upřesňuje radní Kubíková.

V případě školek bude rezervace časů a registrace dětí spuštěna 1. 4. a ukončena v noci 2. 5., krátce před dnem zápisů 3. 5. 2022.

 Velkým pomocníkem pro rodiče se kromě specializovaných webů stává také Geoportál Prahy 6 https://gis.praha6.cz/ ve vrstvě školství. Ten jim pomáhá zorientovat se v umístění jednotlivých zařízení na území Prahy 6, zobrazí například spádové oblasti. Nabízí také přehled jednotlivých Dnů otevřených dveří, které školy organizují během března a dubna. Základní školy plánují otevřít své dveře po dvouleté pauze, ve většině případů po předchozí rezervaci a v menších skupinách.--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/praha-6-se-pripravuje-na-zapisy-do-skol-a-skolek-2022-02-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.