Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 zahajuje kroky k využití prázdné střední školy při ruském velvyslanectví

Radní městské části Praha 6 dnes schválili záměr omezit vlastnické právo Ruska k budově bývalé střední školy v Bubenči. Budovu její majitel nevyužívá, Praha 6 by ji chtěla získat pro vzdělávání nově příchozích ukrajinských dětí.


náhled souboru

Střední školu s kapacitou několik stovek žáků navštěvovali potomci zaměstnanců ruského velvyslanectví. Vloni však byla část personálu ruské ambasády vyhoštěna a škola v novém školním roce již neotevřela.

„Je naší povinností postarat se o ukrajinské rodiny s dětmi, které z jejich země vyhnal ruský válečný teror. Hledáme prostory, kde bychom dětem z Ukrajiny poskytli péči a vzdělání, přičemž právě Rusko v naší městské části vlastní budovu, která nyní nemá využití, dříve ale fungovala jako škola, je pro tento účel zkolaudována a plně vybavena. Nemůžeme se v aktuální situaci tvářit, že tato budova neexistuje. Pokud ji Rusko nehodlá uvolnit, je zcela na místě, abychom zahájili vyvlastňovací řízení a školu tak pro ukrajinské děti získali,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. 

Rada městské části Praha 6 na svém mimořádném zasedání jednomyslně schválila záměr omezit vlastnické právo Ruska k zmíněné budově a následné svěření objektu do majetku Prahy 6. O přijetí podpůrného usnesení a součinnost radní Prahy 6 žádají pražský magistrát a vládu ČR.

„Dnes navštěvuje základní a mateřské školy Prahy 6 více než 12 tisíc dětí a se svými 15 základními a 33 mateřskými školami jsme v hlavním městě jedna z nejlépe vybavených městských částí. Přesto jsou školy a školky v Praze 6 aktuálně naplněné z přibližně 95 %. Budovu bývalé ruské školy tak nutně potřebujeme, abychom mohli pečovat o děti z Ukrajiny, které k nám spolu s rodiči utekly před válkou,“ doplňuje Marie Kubíková, radní Prahy 6 pro školství.

Záměr omezit vlastnické právo, aby budovu školy mohla využívat městská část, bude v tomto týdnu diskutován na zasedání pražského zastupitelstva.--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/praha-6-zahajuje-kroky-k-vyuziti-prazdne-stredni-skoly-pri-ruskem-velvyslanectvi-2022-03-23 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.