Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Šestka opět kvete

V Praze 6 rozkvétá v těchto dnech více než 151.000 květin, z toho na Vítězném náměstí čtyřicet tisíc různobarevných tulipánů. V současné době se navíc zakládají čtyři nové záhony.


náhled souboru

“Zjistili jsme, že rozkvetlé ulice lidi těší. Proto jsme vytvořili celý květinový program, kterého se mohou zúčastnit i sami obyvatelé naší městské části. Chceme, aby květinami ožily například předzahrádky,“ řekl starosta Chalupa.

Majitelé podniků, kteří se přizpůsobí návrhům předloženým radnicí, mají snížené nájemné za využívání chodníku z dosavadních třiceti korun na pět korun za metr čtvereční. Navíc formou grantu rozšířila a doplnila radnice Prahy 6 květinovou výzdobu nejen na plochách veřejné zeleně, ale i v oknech směřujících na veřejná prostranství.

„Květinové záhony a i jiná květinová výzdoba k veřejným prostranstvím velkoměsta patří. Květiny svou barevností a mnohotvárností zpříjemní a zkrášlí každodenní pobyt ve městě a na veřejných prostranstvích a je potřeba je chápat jako součást vyspělé kultury městského prostředí,“ vysvětlil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Vítězné náměstí
záhony ve středu - tulipán ´Apeldoorn´s Elite´ - červená se žlutým lemem
záhony po obvodu - tulipán ´Golden Apeldoorn´ - žlutá barva
záhon při ulici Verdunské - ´Furand´ - červená s bílým lemem
záhon při ulici Dejvické - ´Furand´ - červená s bílým lemem

4 nové květinové záhony
ulice Nikoly Tesly
Krupkovo náměstí
křižovatka Na Ořechovce x Slunná
u Libockého kostela

všechny záhony v Praze 6
98 480 ks tulipánů
2 400 ks narcisů
51 050 ks macešekMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/sestka-opet-kvete-2008-04-23 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.