Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Zákaz požívání alkoholických nápojů na veřejnosti

Radní Prahy 6 souhlasili s návrhem obecně závazné vyhlášky k ochraně veřejného pořádku, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích v Praze 6.


náhled souboru

Jde o následující lokality:

- Vítězné náměstí
- stanice metra Hradčanská a Dejvická
- dětská hřiště
- veškerá prostranství s vodními prvky s okolí těchto veřejných prostranství, včetně okolí mateřských, základních a středních škol (do 100 m)

“V návaznosti na dosavadní praxi některých obcí a měst je nutné zavést, k zajištění funkčnosti systému, důslednou kontrolu dodržování podmínek stanovených touto obecně závaznou vyhláškou,“ doplnil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Důvodem zpracování návrhu je řešení nežádoucího stavu na některých veřejně přístupných místech. Jde o veřejná prostranství, v nichž se zdržuje větší množství nepřizpůsobivých občanů, kteří po požití alkoholických nápojů znečišťují tato prostranství odpadním materiálem a pod vlivem alkoholu obtěžují ostatní občany.

(foto převzato z archívu VLP)Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/zakaz-pozivani-alkoholickych-napoju-na-verejnosti-2008-05-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.