Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Nepřehlédněte ›› Bezpečnost po útoku v Machesteru ›› detail/podstránka

Bezpečnost po útoku v Machesteru

Stále se zaměřujeme na ochranu takzvaných měkkých cílů. 

Policie ČR má nastavená bezpečnostní opatření, která odpovídají stále vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem. V praxi to znamená větší dohled především nad bezpečností ve vztahu k ochraně míst s větší koncentrací osob. Vzhledem k útoku v Manchesteru, budou tato opatření ještě důkladněji směřována do oblastí, kde se konají kulturní a společenské akce, případně hudební produkce.

Stále platí, že Policie ČR komunikuje se svými partnery v zahraničí. Aktuálně nemáme informace o tom, že by České republice hrozilo nebezpečí.

V této souvislosti je zřízena a stále plně funkční infolinka (  800 255 255), kterou obsluhují vyškolení policisté, kteří jsou schopni pořadatelům kulturních a společenských akcí poskytnout metodickou pomoc při zajišťování bezpečnosti, případně zprostředkují kontakt s konkrétními policisty, kteří se problematikou v daném teritoriu zabývají.

Na úrovni Policejního prezidia ČR stále existuje pracovní skupina s názvem PODPORA, která se pod vedením ředitele Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV intenzivně zabývá definováním možných rizik ve vztahu k měkkým cílům, jejich eliminací a prevencí jejich vzniku. Jedním z výstupů činnosti této skupiny je definování více než 600 stacionárních dlouhodobých měkkých cílů napříč Českou republikou.

V případě, že dojde ke změně bezpečnostní situace, jsme připraveni reagovat.

23. května 2017
plk. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/bezpecnost-po-utoku-v-macheste ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz