Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Desatero - jak chránit své zdraví a majetek ›› detail/podstránka

DESATERO

Jak chránit své zdraví a majetek

  1. Chraňte svůj byt bezpečnostním zámkem dveří, řetízkem, panoramatickým kukátkem. Příjmení na dveřích a schránce uvádějte v množném čísle ( např. Novákovi )!
  2. Než otevřete dveře neznámému člověku, přesvědčte se o jeho totožnosti!
  3. Nepřechovávejte doma větší hotovost a nechlubte se veřejně svými majetkovými poměry. Starostí Vás zbaví sporožiro a platební karty!
  4. Označte svůj majetek identifikačním číslem nebo speciální barvou a nezapomínejte na jeho notářsky ověřenou fotodokumentaci. V případě vloupání pomůžete policistům, ale i pojišťovně a tím i sobě!
  5. Buďte pozorní k majetku svých sousedů, stejně tak i oni dohlédnou na bezpečí Vašeho majetku!
  6. Na ulici buďte opatrní a svému okolí věnujte stálou pozornost. Nechoďte opuštěnými a neosvětlenými místy. Mějte kabelku nebo tašku uzavřené a ke své obraně se vybavte účinným prostředkem ( spray, paralyzér apod. )!
  7. V prostředcích hromadné dopravy si sedejte, zejména v nočních hodinách, poblíž řidiče a v metru hledejte místo v prvním vagónu nebo v blízkosti dalších cestujících!
  8. Před krádeží motorového vozidla se chraňte důkladným uzavřením, uzamčením a zajištěním auta spolehlivým blokovacím zařízením ( nejlépe v kombinaci mechanického a elektrického zabezp. systému ). Nenechávejte doklady v autě, cennosti za okny či na sedadlech a parkujte na dobře osvětlených místech!
  9. Myslete na svou obranu a v případě, že se rozhodnete útočníkovi fyzicky bránit, jednejte rozhodně a razantně, neváhejte použít obranných prostředků!
  10. Pamatujte si kontaktní adresy a telefony nejenom svých blízkých, ale také linky tísňového volání!


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/desatero ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz