Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Nepřehlédněte ›› Hasiči v říjnu kontrolovali pražská divadla za ostrého provozu ›› detail/podstránka

Hasiči v říjnu kontrolovali pražská divadla za ostrého provozu

V říjnu proběhly mimořádné tematické kontroly dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech se zaměřením na přístavky v divadlech („za provozu“).

Příslušníci prevence HZS hl. m. Prahy provedli ve dnech 22. a 23. 10. 2019 mimořádné tematické kontroly dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech během probíhajících přestavení se zaměřením na „přístavky“ a volné únikové cesty.

Zkontrolováno bylo 12 provozovatelů divadel. Při kontrolách bylo zjištěno 38 nedostatků. V osmi případech byly umístěny „přístavky“ v hledišti. Provozovatelé neprokázali řádně schválenou projektovou dokumentací, že umístění přístavku v hledišti bylo schváleno a nebrání úniku osob při požáru. Ve většině případů se jednalo o volně umístěné dřevěné a plastové židle. Nejvyšší počet obsazených přístavků v hledišti dosahoval 40 kusů. Tím nebyla splněná povinnost trvale volných průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a nebyly vytvořeny podmínky pro záchranné práce.

Snímek obrazovky 2019-11-15 v 11.22.01.png

Další nedostatky spočívaly ve značení únikových východů, směrů úniků, v umístění a přístupnosti přenosných hasicích přístrojů a v přístupnosti nástěnných hydrantů.

Kontrolovaná divadla se dle míry požárního nebezpečí členila do kategorií se zvýšeným a vysokým požárním nebezpečím (prostory divadel byly většinou projektovány, resp. určeny pro více než 200 osob).

Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy bude s provozovateli činností, tam kde byly zjištěny nedostatky, zahájeno správní řízení. Tematické kontroly zaměřené na provozovatele divadel se budou v příštím roce opakovat.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/hasici-v-rijnu-kontrolovali-pr ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz