Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Reálie ›› Čestní občané ›› Rok 2020 ›› Mgr. Pavel Krchov ›› detail/podstránka

Mgr. Pavel Krchov

kronikář Prahy 6 a vydavatel časopisu Břevnovan

náhled souboru  * 12. 7. 1948, Černčice

 

Už na střední škole v Lounech se Pavel Krchov živě zajímal o historii a místopis. Právě historické kulisy Loun mu dodávaly stálou inspiraci. Na základní i střední škole vydával školní časopis, kde si postupně vytvořil vlastní specifický styl psaní. Zájem o žurnalistiku ho přivedl na Fakultu sociálních věcí a publicistiky UK, ale po 5. semestru byl z fakulty z politických důvodů vyloučen. Po roce 1989 byl rehabilitován a studia dokončil. V době normalizace pracoval jako posunovač v železniční stanici v Hostivici, kde také začal vydávat oblíbený místní časopis Lokálka a později zahájil úspěšnou spolupráci s Hostivickým měsíčníkem. Odtud nabyté zkušenosti posléze zúročil v Břevnovanu, časopise, jehož první číslo vyšlo už v roce 1888.

Po sametové revoluci se stal jedním z mluvčích Občanského fóra v Břevnově. Jeho přirozená aktivita a zájem o věci veřejné ho přivedl k zakládajícím členům ODS v Břevnově. V březnu 1990 pak obnovil vydávání zmíněného časopisu Břevnovan a stal se jeho hlavním vydavatelem i redaktorem. Časopis přináší zajímavosti a informace z Prahy 6 a má mimo jiné rubriky domácí zpravodajství, místopis a rozhovory s občany. V roce 1992 Krchov inicioval a podílel se na obnovení břevnovského živnostenského spolku. Pro něj připravil námět, místo a scénář Břevnovského posvícení a masopustu. Spolupodílí se na vydávání almanachů, výsadbě stromů a jiných společenských akcích. Byl také místopředsedou Sdružení Banát a vydával stejnojmenný čtvrtletník. Zorganizoval i dvě autorské putovní fotografické výstavy po školách v Praze 6 o životě krajanů v Rumunsku. Soubory z českých vesnic v Rumunsku a Chorvatsku zároveň zval na Břevnovské posvícení.

Pavel Krchov je také spoluautorem odborných publikací o dějinách Břevnova.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/krchov ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz