Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Kontakty ›› Pro média ›› detail/podstránka

Pro média

Letní kino U Keplera zahajuje novou sezónu

Tři večery v týdnu, vždy od čtvrtka do soboty, budou na Pohořelci patřit filmům. Pravidelné promítání Letního kina U Keplera zahájí ve čtvrtek 10. června ve 21 hodin známý český film „Kouř“. Slavnostního zahájení se zúčastní i herci z tohoto kultovního snímku.  

Kompletní program Letního kina U Keplera zahrnuje filmové novinky, české kultovní snímky i léty prověřenou zahraniční klasiku.V červnu na diváky čeká například psychologické drama španělského režiséra Pedra Almódovara „Kůže, kterou nosím“, nebo oceňovaná novinka „Chlast“. Promítání je po celé léto na programu vždy ve čtvrtek, v pátek a v sobotu od 21 hodin, vstupenky si diváci mohou koupit na místě nebo přes webové stránky www.letnikinoukeplera.cz. Vedle filmů se návštěvníci mohou těšit také na doprovodný program, a to například v podobě živých vystoupení.

„Po testovacím promítání, kdy na film `Po strništi bos` přišlo dvanáct stovek lidí, mělo letní kino každý rok jiného provozovatele a každý rok se dramaturgie míjela se záměry městské části. Proto jsme se rozhodli pro čtvrtý ročník oslovit Kino Dlabačov. Jsem velmi spokojený s dramaturgickou linkou, kterou nám nabídli. Myslím, že kombinace velkých klasiků a mainstreamových filmů zaboduje i u publika,“ vysvětluje letošní koncept Letního kina U Keplera místostarosta Prahy 6 pro kulturu Jan Lacina.

„Od letňáku nás dělí vzdušnou čarou 300 metrů. A protože se s jedním kinem, které musíme po deseti měsících zavření rozpohybovat, nudíme, nezaváhali jsme ani chvíli,“ vysvětluje Tereza Blažková, manažerka kina Dlabačov, proč se vedle kamenného kina rozhodli provozovat ještě letní promítání pod širým nebem.

Letní filmová scéna v parku Maxe van der Stoela vznikla před čtyřmi lety jako projekt v rámci participativního rozpočtu Nápad pro Šestku. Návrh zastupitelky Prahy 6 Martiny Kaňákové, si odhlasovali sami obyvatelé městské části.

Provoz letního kina podléhá aktuálním hygienickým opatřením dle nařízení vlády.

[08.06.2021]

 

Zobrazit všechny zprávy

 

 

(tiskový mluvčí),  Čs. armády 23/601, č.dv. 417,  220 189 linka: 177

 Materiály ke stažení

Znak Prahy 6 je možné použít pouze se souhlasem Úřadu městské části Praha 6

 Symboly Prahy 6

Fotografie

 


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/media?zprava=327 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz