Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Nepřehlédněte ›› Akce "jehla"... ›› detail/podstránka

Akce "jehla"...

„Byli jsme na procházce s mateřskou školkou. Můj mladší kamarád našel stříkačku. Chtěl jsem mu ji vzít, aby si s ní neublížil, a dát ji paní učitelce. Jak mi ji podával, píchnul mě do malíčku pravé ruky,“ řekl malý předškolák. (zdroj: www.denik.cz/plzensky-kraj/ 08. 04. 2014)

Statistika zranění o pohozenou použitou injekční stříkačku je alarmující. Proto Městská policie hl. m. Prahy již sedm let věnuje svou pozornost prevenci v této věci, a pod názvem „Injekční stříkačky – bezpečná a čistá pískoviště“ provádí celoměstskou akci. Akce probíhá většinou v měsících duben či květen. Pražští strážníci ve stanovené dny v čase od 09:00 do 15:00 hod. kontrolují dětská pískoviště a hřiště, a to ve všech obvodech hlavního města. V loňském roce tak bylo zapojeno 42 strážníků, zkontrolováno bylo 275 dětských hřišť a pískovišť, na kterých bylo nalezeno celkem 37 injekčních stříkaček a 17 jehel. Letošní akce proběhla minulý týden, ve dnech 8. a 9. dubna, bylo zkontrolováno 239 dětských hřišť a pískovišť, na kterých bylo nalezeno celkem 40 injekčních stříkaček a 27 jehel. Tedy nepatrně víc, než jak tomu bylo v roce minulém.

V PŘÍPADĚ NALEZENÍ INJEKČNÍ STŘÍKAČKY MĚSTSKÁ POLICIE HL. M. PRAHY RADÍ:

  1. Nedotýkejte se přímo injekční stříkačky, pro sběr využijte jako ochranu ruky např. gumové rukavice, igelitový pytlík, papírový kapesník, spadlý list a podobně.
  2. Při sběru se nedotýkejte jehly.
  3. Pokud je to možné, vložte stříkačku do plastové lahve či nápojové plechovky (vždy hrotem dolů) a sešlápněte je. Nikdy nevkládejte do plastikové tašky či sáčku. Následně vhoďte do popelnice se směsným odpadem.
  4. Je nezbytné poučit děti, že nesmí objevené použité stříkačky brát do ruky, ale aby to vždy oznámily někomu staršímu nebo dospělému.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/neprehlednete_jehla ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz