Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Nepřehlédněte ›› Obvodní ředitelství Městské policie Praha 6 ›› detail/podstránka

Obvodní ředitelství Městské policie Praha 6

 


obvod-red-6

Městská část Praha 6 zahrnuje celá katastrální území Ruzyně, Liboce, Veleslavína, Vokovic, Dejvic, Střešovic a části katastrálních území Břevnova, Sedlce, Bubenče a Hradčan. Patří mezi obvody převážně obytného a rekreačního charakteru, soustřeďuje se zde celá řada vysokých i středních škol. Je také místem zahraničních zastoupení v Česku. Ve správním obvodu Městské části Praha 6 žije bezmála 100 000 obyvatel.

V oblasti veřejného pořádku poslední dobou zaznamenáváme mírný nárůst u přestupků rušení nočního klidu a proti pořádku v územní samosprávě. Také přestupky neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupky neoprávněného založení skládky nebo ukládání odpadu mimo vyhrazená místa registrujeme ve zvýšené míře.
V oblasti dopravy strážníci odhalují závažnější přestupky ohrožující bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, zaměřují se na měření rychlosti v okolí základních škol a také přestupky cyklistů. V oblasti parkování vozidel se strážníci věnují odhalování závažnějších přestupků, např. parkování na přechodech pro chodce nebo ve vzdálenosti kratší než 5 metrů před ním, na vyhrazených parkovištích pro vozidla přepravující osobu těžce pohybově postiženou, na křižovatkách, zákazech zastavení apod.
Činnost strážníků je rovněž zaměřena na kontrolu míst s předpokládaným výskytem osob bez přístřeší a osob páchajících trestnou činnost.
OŘ MP Prahy 6 úzce spolupracuje s jednotlivými odbory městských částí, zvláště s odbory dopravy a životního prostředí.

praha6apraha6bOR6 01

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/obvodni-reditelstvi-mestske-po ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz