Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Reálie ›› Čestní občané ›› Rok 2019 ›› Mgr. Jiří Růžička ›› detail/podstránka

Mgr. Jiří Růžička

senátor a zastupitel MČ Praha 6

náhled souboru  * 12. 5. 1948, Praha

Zdroj: Martin Vlček, Kancelář Senátu

 

Jiří Růžička promoval v oboru tělesná výchova – český jazyk a literatura. S lehkou atletikou přitom začal už ve 13 letech na Dynamu Praha (dnešní Slavii) a později celkem třikrát překonal československý dorostenecký rekord ve skoku o tyči. Tehdejší Československo potom reprezentoval i coby dospělý. V roce 1978 nastoupil jako učitel na Gymnázium Jana Keplera v Praze 6, které se stalo jeho osudem i láskou na celý život. Od roku 1990 je jeho ředitelem. Po nástupu do této funkce se zaměřil na školskou problematiku, především na koncepci středoškolského vzdělávání a oblast zážitkové pedagogiky. Gymnázium dovedl k ocenění v soutěži “Českých 100 nejlepších” a dnes je tak vnímáno jako jedna z nejprestižnějších středních škol v Česku.

Jako jeden ze zakládajících členů Asociace ředitelů gymnázií a ve spolupráci s Prázdninovou školou Lipnice stál Jiří Růžička u zrodu projektu kurzů pro nastupující středoškoláky “Hnutí GO!”, které dnes fungují na skoro všech středních školách. Dlouholetých zkušeností z práce s dospívajícími využívá k rozsáhlé lektorské i publikační činnosti. Před 10 lety se také stal předsedou správní rady Nadačního fondu Cesta ke vzdělání. Za svou činnost mimo jiné získal významnou cenu Učené společnosti ČR.

Od roku 2014 je zastupitelem MČ Praha 6, o dva roky později se stal senátorem za Prahu 6 a od loňského roku je 1. místopředsedou Senátu PČR.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/ruzicka ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz