Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Reálie ›› Čestní občané ›› Rok 2017 ›› Heřman Volf ›› detail/podstránka

Heřman Volf

handicapovaný sportovec

náhled souboru  * 3. 8. 1965, Praha

Zdroj: archiv H. Volfa

 

Heřman Volf se od dětství věnoval plavání, atletice a lyžování. Právě na lyžích měl ale v roce 2006 těžký úraz a skončil na invalidním vozíku. Přesně rok a den poté už ovšem znovu lyžoval. Aktuálně se spíše věnuje jízdě na speciálně upraveném kole s ručním pohonem pro handicapované. Jezdí s kamarády po Evropě a prostřednictvím těchto cest sbírají peníze na pomoc ostatním, pro které je Volf zároveň velkou motivací.

Nejprve se vydali do Paříže, pak do Banské Bystrice a před sedmi lety právě na handbiku dojel Volf přes Alpy až do Vatikánu, aby se setkal s papežem Benediktem XVI. Skoro patnáct set kilometrů dlouhá cesta mu trvala dvacet dní a vznikl o ní dokumentární film Cesta za nadějí. Přestože se s papežem nakonec nesetkal, dostal od něj alespoň dopis s požehnáním pro české vozíčkáře. Na zatím nejdelší pouť Heřman Volf s kamarády vyrazil v roce 2012 – a to do norského Oslo. Přes dva tisíce kilometrů dlouhou cestou chtěl pomoci osmnácti handicapovaným dětem, většinou po mozkové obrně, a splnit jim jejich přání.

Od té doby v rámci svého sdružení Cesta za snem podniká řadu sportovních klání a zájezdů, které mají za cíl dostat handicapované do společnosti a ukázat jim, že jejich život může být dál aktivní. Sdružení pořádá také handy cyklo maratony, kterých se účastní čtyř nebo osmičlenné smíšené týmy. Ujet musí 2222 kilometrů napříč Českou a Slovenskou republikou v limitu 111 hodin.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/volf ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz