Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Nepřehlédněte ›› Alkohol a konec školního roku ›› detail/podstránka

Alkohol a konec školního roku

Strážníci napříč Českou republikou se v souvislosti s koncem školního roku a s ním spojených oslav nezletilých zaměřili na zvýšené kontroly požívání a podávání alkoholu dětem a mladistvým.

kontrola Praha titulka

Pražská městská policie vyhlásila na poslední den školního roku zvýšenou preventivní kontrolu požívání a podávání alkoholu dětem a mladistvým. Protože tento den bývá ve znamení oslav, které často končí převozem opilých nezletilých do nemocnice, vyzvali metropolitní strážníci ke spolupráci na tomto preventivním projektu i kolegy z dalších měst. K výzvě se připojilo celkem 14 městských policií napříč republikou.

Trend konzumace alkoholu nezletilých stále roste. O tom hovoří zcela jasně statistiky i záchranáři, kteří smutné případy intoxikovaných dětí a mládeže převáží do nemocnic. Zvyšují se i počty případů opilých nezletilých, které odhalili pražští strážníci. Kontroly dětí a mladistvých provádí v rámci své běžné činnosti průběžně po celý rok. Zatímco v loňském roce bylo odhaleno 72 případů, v letošním roce jen za I. pololetí je to neuvěřitelných 65 případů.

V této souvislosti se pražská městská policie rozhodla v inkriminovaný poslední den školního roku, kdy je počet oslav a různých akcí zvýšený, vyhlásit preventivní akci zaměřenou na kontrolu požívání a podávání alkoholu dětem a mladistvým. K výzvě pražských strážníků se připojilo dalších 13 městských policií statutárních měst.

Preventivní kontroly ve všech městech byly zaměřeny na různé mládeží oblíbené lokality. Kromě zábavních klubů, barů a restaurací se jednalo i o parky, hřiště, okolí nákupních a zábavních center a další „odpočinková“ místa, kde se nezletilí scházejí. V hlavním městě Praze strážníci provedli během pátku a víkendu přes 420 kontrol. Zjištěno bylo celkem 19 podnapilých mladistvých. Ve většině případů si pro své ratolesti přijeli rodiče, pokud bylo zjevné podezření na nebezpečí ohrožení života, byli nezletilci převezeni záchrannou službou do nemocnice. Všechny případy jsou následně oznamovány Orgánu sociálně právní ochrany dětí a vyrozuměna je i státní policie.

Do společné akce se zapojila tato města: BRNO, ČESKÉ BUDĚJOVICE, HAVÍŘOV, HRADEC KRÁLOVÉ, KLADNO, MOST, MLADÁ BOLESLAV, OSTRAVA, PLZEŇ, PRAHA, PŘEROV, TEPLICE, ÚSTÍ NAD LABEM, ZLÍN, JIHLAVA. Kolegové strážníci v některých městech spolupracovali s tamními asistenty prevence kriminality, pracovníky Orgánu sociálně právní ochrany dětí nebo s policisty ČR. Počty zjištěných prohřešků konzumace alkoholu se pohybují v souhrnu k padesátce. 

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/alkohol-a-konec-skolniho-roku ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz