Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Životní prostředí ›› Domovní stanoviště tříděného odpadu ›› detail/podstránka

Nádoby na tříděný odpad umístěné v domovním vybavení

Už od roku 2019 nabízí Magistrát hl. m. Prahy občanům Prahy 6 v Dejvicích a Bubenči službu v rámci pilotního projektu - bezplatné umístění nádob na separovaný odpad do vlastních obytných objektů. 

Pravidla pro zřízení domovního stanoviště:

  1. Pro koho je určeno: Pouze pro fyzické osoby, obyvatele předmětného domu. Právnické nebo podnikající osoby stanoviště využívat nemohou.
  2. Kdo a jak může zažádat: O stanoviště může zažádat vlastník bytového domu (nebo jím pověřená osoba) o nejméně 4 bytových jednotkách.
  3. Frekvence svozu: Standardně 1x týdně nebo 1x za 14 dní, vyšší četnost po konzultaci.
  4. Umístění nádob: V domovním vybavením, nebo ve venkovní uzamykatelné kóji.
  5. Úklid v okolí stanoviště: Za úklid a čistotu stanoviště zodpovídá vlastník/správce objektu.
  6. Změna/zrušení stanoviště: Prostřednictvím žádosti o změnu/zrušení stanoviště.

Zájemci mohou využít nádoby o objemu 120 a 240 litrů na papír, plast, případně sklo.

Pravidelný svoz bude hrazen Magistrátem hl.m.Prahy, náklady vlastníka či správce objektu budou spojeny pouze se zanáškou a vynáškou nádob v době svozu, v případě, že nebude zajištěna svépomocí.

Cílem tohoto projektu je postupné omezení počtu venkovních stanovišť. A dále pak snížit četnosti svozu jednotlivých komodit. Doufáme, že toto opatření přispěje k většímu pořádku na veřejném prostranství.

Pro další informace kontaktujte referentku odpadového hospodářství ÚMČ Praha 6 paní Moniku Hetešovou, tel. 220 189 402 nebo na adrese:  .


ikonka typu souboru application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document Formulář - žádost o ZŘÍZENÍ domovního stanoviště [ DOCX • 24kB ]

ikonka typu souboru application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document Formulář - žádost o ZMĚNU_ZRUŠENÍ domovního stanoviště [ DOCX • 22kB ]© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/nadoby-na-trideny-odpad ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz