Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Odbory ›› Odbor sociálních věcí (0600) ›› Výkon sociálně právní ochrany dětí ›› detail/podstránka

Informace pro rodiče o výkonu sociálně právní ochraně dětí

Vážení rodiče,

 

Oddělení péče o děti a rodinu, jako orgán sociálně-právní ochrany dětí, vykonává dle příslušných zákonů zejména tyto činnosti: 

Jako rodiče však dle § 865 - 909 občanského zákoníku máte práva a povinnosti, tedy rodičovské kompetence, vyplývající z rodičovské zodpovědnosti (při péči o nezletilé dítě zahrnující zejména péči o jeho zdraví, jeho tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj, při zastupování nezletilého dítěte, při správě jeho jmění). Stát nastupuje pouze tam, kde rodiče nejsou schopni své povinnosti plnit. Plně v kompetenci rodičů je tedy rozhodování o tom, jaké školské zařízení bude dítě navštěvovat, či na jaké zájmové kroužky bude chodit.

Dále bychom Vás chtěli informovat o tom, že dle § 907 ods. 3  zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, máte jako rodiče povinnost vzájemně se informovat o všech závažných skutečnostech týkajících se dítěte (zdravotní stav, školní povinnosti, místo pobytu dítěte, apod.).

Vždy byste se měli pokusit se v zájmu dítěte dohodnout.

 

Vaší sociální pracovnicí/pracovníkem je: © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/ochrana_deti ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz