Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Reálie ›› Čestní občané ›› Rok 2018 ›› MUDr. Iva Perlíková ›› detail/podstránka

MUDr. Iva Perlíková

primářka Domova sv. Karla Boromejského

náhled souboru  * 27. 3. 1943, Praha

 

Iva Perlíková se narodila a celý život žije v Praze 6. Celých 30 let byla pravou rukou profesora Pavla Pafka. Připravovala jeho pacienty k operacím a následně o ně pečovala. Byla také součástí týmu špičkových lékařů, který v roce 1996 operoval prezidenta Václava Havla.

Poté, co se stala primářkou Domova sv. Karla Boromejského, zvedla zde úroveň lékařské péče. Jejími pacienty jsou převážně lidé z Prahy 6, kterým se dostává nadstandardní péče a mnohdy nemusí být zbytečně hospitalizováni a vystavováni traumatům z přesunů. Doktorka Perlíková je proslulá svou laskavostí a trpělivostí, kterou oceňují nejen její pacienti, ale také jejich příbuzní. Významnou část svého pracovního času totiž věnuje mimo jiné poradenství a komunikaci právě s pacienty a jejich rodinami. I díky tomuto přístupu se jí daří z léčebny dlouhodobě nemocných, kterou Domov sv. Karla je, některým pacientům pomoci ještě k návratu domů.

Iva Perlíková navíc stále úzce spolupracuje s kolegy v Ústřední vojenské nemocnici, nemocnici v Motole i v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/perlikova ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz