Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Nepřehlédněte ›› Vánoce a Silvestr v útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků ›› detail/podstránka

Vánoce a Silvestr v útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků

Letošní Vánoce byly nejštědřejší za posledních 5 let. Naopak Silvestr patřil k průměru.

Vánoce

Přesně 8,1 tun suchého krmiva, konzerv, piškotů a pamlsků přineslo téměř 15 tisíc lidí během dnů otevřených dveří na Vánoce do trojského útulku pražských strážníků. Nejštědřejší byli na Štědrý den. Darované krmení pokryje téměř 3/4 roku. Kromě potravy dostala zvířata misky, hračky, obojky, vodítka a deky do kotců. Někteří pomohli také penězi, za dva dny se na darovém účtu sešlo 26,5 tisíce korun. Společně s dalšími finančními prostředky budou peníze použity na moderní vybavení veterinárních ordinací a další obnovu a vybavení prostor. „Za projevenou pomoc velmi děkujeme a vážíme si jí. Nejen díky ní pak můžeme péči a starost o zvířata stále zlepšovat“, sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster. Ve srovnání s jinými roky byl konec roku 2018 naopak nejnáročnější na počet odložených zvířat, nejčastěji se jednalo o nechtěná štěňata. Díky skvělé péči ošetřovatelů si je mohou zájemci od dnešního dne vzít do svých domovů.

 

Na Silvestra a Nový rok bylo do útulku v Troji nahlášeno celkem 37 nálezů a 35 ztracených psů. Fyzicky bylo přijato celkem 18 zvířat z nichž 13 bylo téměř bezprostředně vráceno zpět domů k jejich majitelům. Právě perfektní práce ošetřovatelů stála za tím, že i přes chybějící řádné označení některých zvířat, se je díky popisu podařilo dohledat v systému, takže si pro ně majitelé přijeli rovnou na místo nálezu.

 

Rok 2017 patřil mezi nejlepší za poslední léta, co se týká ztracených zvířat. Ztrát bylo nahlášeno 26, fyzicky přijato 7 psů, do dvou dnů byli všichni zpět doma u svých majitelů.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/vanoce-a-silvestr-v-utulku-pro ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz