Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na Evropské ulici začalo fungovat měření dojezdových dob

Od minulého týdne začal plnohodnotně fungovat systém měření dojezdových dob na ulici Evropská. Systém monitoruje dopravní situaci mezi Divokou Šárkou a Vítězným náměstím na 5,3 km dlouhém úseku.


náhled souboru

Systém pracuje na principu měření doby jízdy detekovaných vozidel a výpočtu pravděpodobného času jízdy. Výstupy tohoto nového telematického systému dojezdových dob poskytují dopravní informace pro:

• Informační tabuli před začátkem měřeného úseku
• Řídícímu celoměstskému dopravnímu systému DIC–Praha-řízení dopravy, systém RDS-TMC pro navigace
• Statistické vyhodnocení dopravními inženýry
• Plánované využití v dispečinku Prahy 6 – on-line zobrazování dojezdových dob
• Plánované využití pro zobrazení dopravních údajů občanům na internetových stránkách

Zkušenosti z provozu na ulici Evropská byly získávány v rámci pilotního provozu se statistickým sběrem dopravních informací už od začátku roku 2009. Zařízení poskytovalo různé statické výstupy. Např. statistika z květnového pondělí ukázala, že nejhustější dopravní provoz na Evropské do centra je v 8.40, kdy zpoždění je obvykle 8 minut. Zařízení okamžitě detekuje i velmi vážné dopravní stavy jako třeba 30. dubna, kdy zpoždění bylo 45 minut a doprava se úplně zastavovala.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/na-evropske-ulici-zacalo-fungovat-mereni-dojezdovych-dob-2009-06-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.