Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Živnost za 12 minut

O změnách v podnikání, které s sebou od začátku července přinesla novela živnostenského zákona, se včera přesvědčil ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, jenž navštívil Živnostenský odbor Prahy 6.


náhled souboru

O tom že získání živnostenského oprávnění je jednodušší, se přímo na místě přesvědčil ministr průmyslu a obchodu Martin Říman doprovázený starostou Prahy 6 Tomášem Chalupou. Ministr Říman se coby klient snažil získat živnostenské oprávnění. Během 12ti minut držel v ruce výpis, dokonce i s nezbytným kulatým razítkem.

“Sám jsem očekával zhruba dvakrát tak dlouhou dobu. Pokud to bude takto fungovat vždy a všude, je to skvělé,“ zhodnotil elektronické postupy ministr Říman. Během dvanácti minut totiž úřednice stihla dálkovým přístupem zkontrolovat všechny příslušné rejstříky a databáze, kde se žadatel zkontroluje, zda je vůbec oprávněný živnostenský list dostat. “Jediná vada na kráse je vlastně to závěrečné pověstné kulaté razítko. To zatím elektronické není. Ale co by to bylo za úřad, kdyby přišel i o razítko,“ komentoval s nadsázkou elektronický úřední postup starosta Tomáš Chalupa.

Ministr i starosta poté podepsali Ocenění za vstřícný přístup vůči podnikatelům a živnostníkům, které předali vedoucímu Živnostenského úřadu Milanu Svítkovi. „Ocenění chápeme jako vyjádření poděkování celému týmu živnostenského odboru, který se vždy snažil vytvořit pro místní začínající, ale i dlouhodobé podnikatele partnerské prostředí, kam každý může přijít nejen z povinnosti, ale i pro radu,“ řekl Svítek.

Mezi novinky ulehčující podnikání patří například redukce počtu živností z 265 na 126 oborů a zavedení pouze jedné volné živnosti. Redukuje se i počet formulářů k žádosti o živnostenský list - místo dosavadních 19 listů bude mít nová žádost pouze dvě strany.

Další informace
Elektronické ohlášení živnosti je rychlejší

Videoreportáž ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.sestka.cz/aktuality/zivnost-za-12-minut-2008-07-04 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.